امروز دوشنبه, 18 آذر 1398 - Tue 12 10 2019

منو

سازمان ها و نهادهای فعال

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود ، آن ها شامل مقالاتی هستند.

زیر مجموعه ها

 • مراکـز تجـاری و اقتصـادی
 • خـدمات بهداشتی و درمانی

  معرفي مرکز بهداشتی و درمانی شهر جلین

  مرکز بهداشتی و درمانی شهر جلین زیر نظر مرکز بهداشت شهرستان گرگان و دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان مشغول به فعالیت می باشد. ساختمان این مرکز در سال 1372 توسط خیر محترم حاج حبیب الله خلیلی ساخته و تحت عنوان دارالشفاء شبانه روزی امام رضا (ع) مشغول به فعالیت شده است. اين مركز كه در زميني به مساحت تقريبي 2000 متر مربع بنا شده داراي يك ساختمان دو طبقه با بيش از 25 اتاق؛ يك ساختمان سرايداري و يك ساختمان بيتوته مي باشد. در حال حاضر مرکز بهداشتی و درمانی شهر جلین دارای بخشهاي متعددي شامل ويزيت پزشک عمومی ، دندانپزشکي ،داروخانه ،مامائي و بهداشت خانواده ، آزمایشگاه، بهداشت محیط ، مبارزه با  بیماریها ، تزريقات و پانسمان و فوريتها و بخش پيشگيري از هاری می باشد.

  همچنين این مرکز در حال حاضر بصورت شبانه روزی و تحت عنوان مرکز معین شرق شهرستان گرگان مشغول به فعالیت می باشد و در کشیک عصر و شب خدمات ويزيت پزشک عمومی و تزريقات و پانسمان و فوريتها و پيشگيري از هاري ارائه مي شود. این مرکز داراي يك دستگاه آمبولانس مي باشد كه فقط مخصوص بیماران بدحالي است که به این مرکز مراجعه کرده و نیاز به ارجاع فوري به بيمارستان دارند.

  مرکز بهداشتی و درمانی شهر جلین علاوه بر دو پایگاه جلین یک (واقع در امام رضا 21 ) و جلین دو(واقع در امام رضا 30 ) و خانه بهداشت حسن آباد (واقع در محله حسن آباد جلین) ، هشت روستای دیگر را هم تحت پوشش خود دارد که عبارتند از :

  روستاهاي سیاهتلو – اسلام آباد- جلین سفلی –توسکستان ،  خیرات-چهارباغ – شاهکوه سفلی و شاهکوه علیا وسازمانها ي تحت پوشش آنها .

  این مرکز جمعیتی بالغ بر 12000 نفر را تحت پوشش دارد که حدود 4500 نفر آن مربوط به دو پایگاه جلین یک و جلین دو می باشد .